بهترین روغن های گیاهی برای پوست

بهترین روغن های گیاهی برای پوست

بهترین روغن های گیاهی برای پوست

 

بهترین روغن های گیاهی برای پوست کدامند؟ آیا می دانستید که روغن های گیاهی برای مراقبت از پوست مناسب هستند؟ سرشار از اسیدهای چرب ضروری، ویتامین های ضروری بدن و آنتی اکسیدان ها، انواع پوست را زیبا می کنند و می توانند جایگزین کرم روز یا شب شوند.

 

چه پوست شما چرب، مختلط، خشک، حساس، بالغ یا مستعد قرمزی باشد، برای هر پوستی یک روغن ایده آل وجود دارد.

 

روغن های گیاهی برای پوست و مو

 

پوست های چرب حتی می توانند با روغن ها متعادل و تمیز شوند، به شرطی که روغن مناسب را انتخاب کنید. نحوه استفاده از روغن های گیاهی برای مراقبت از صورت، نحوه انتخاب بهترین روغن ارگانیک برای پوست و دستور العمل های ساده ما برای روغن های زیبایی کند را بیابید!

 

نحوه استفاده از روغن های گیاهی برای پوست

 

آیا دوست دارید روال زیبایی خود را ساده کنید و به روغن گیاهی برای صورت خود روی آورید؟ هیچ چیز نمی تواند آسان تر باشد! به سادگی کرم روز و/یا شب خود را با استفاده از روغن خالص یا مخلوطی از روغن های گیاهی، احتمالاً با چند قطره اسانس اضافه کنید، جایگزین کنید، ما در زیر دستور العمل هایی را به شما نشان خواهیم داد و نحوه استفاده از روغن های گیاهی برای پوست را به شما توضیح خواهیم داد.

 

روغن گیاهی در عمل: چند قطره روغن گیاهی را به صورت و گردن بمالید و خوب ماساژ دهید تا روغن نفوذ کند. همیشه به یاد داشته باشید که روغن گیاهی خود را روی پوست تمیز و کمی مرطوب بمالید، مثلاً بعد از استفاده از هیدروسول خود!

 

بهترین روغن گیاهی برای پوست های مختلط و چرب

 

بهترین روغن گیاهی برای پوست های مختلط و چرب جوجوبا، کنف و فندق هستند. این روغن‌ها سبوم اضافی را تنظیم می‌کنند، به پوست کمک می‌کنند تا تعادل خود را بازیابد، آن را مرطوب و تغذیه می‌کند. آنها همچنین به سفت شدن منافذ پوست و مبارزه با جوش های سر سیاه به خصوص روغن گیاهی فندق کمک می کنند. این روغن ها سبک و بسیار نافذ، پوست را نرم، مات و مخملی می کنند.

 

روغن جوجوبا

 

بهترین اسانس ها برای تنظیم پوست های مختلط تا چرب: سماری، کلمانتین، پرتقال تلخ، اسطوخودوس خوب، یلانگ یلانگ. می توانید از روغن های گیاهی به صورت خالص یا مخلوط استفاده کنید. پس از استفاده از روغن گیاهی می توان آرایش را کاملاً ممکن کرد، فقط چند دقیقه صبر کنید و طبق معمول آرایش کنید.

 

برای یک اثر کامل تر، از اضافه کردن چند قطره اسانس به مراقبت های روغنی خود با حداکثر دوز 1٪ اسانس (یعنی حداکثر 35 قطره اسانس حداکثر برای 100 میلی لیتر محصول) شک نکنید.

 

دستور العمل ساده برای تهیه روغن گیاهی برای پوست مختلط و چرب

 

عناصر:

روغن جوجوبا، کنف یا فندق – 30 میلی لیتر

اسانس کلمانتین پتی گرین – 4 قطره

اسانس رزماری وربنون – 4 قطره

اسانس یلانگ یلانگ – 2 قطره

 

بهترین روغن گیاهی برای پوست خشک

 

بهترین روغن گیاهی برای پوست خشک روغن بادام شیرین، آووکادو و جوانه گندم است. پوست خشک بسیار ظریف و اغلب بدون نقص، سفت، ناراحت کننده و به راحتی تحریک می شود.

 

برای اینکه آنها را با لطافت بپوشانید و به آنها کمک کنید انعطاف پذیری دوباره پیدا کنند، روغن های غنی و محافظ مانند روغن های گیاهی بادام شیرین، آووکادو و جوانه گندم را انتخاب کنید.

بهترین اسانس ها برای پوست خشک: بابونه رومی، نرولی، رز اتو

 

روغن آووکادو

 

دستور العمل ساده برای تهیه روغن گیاهی برای پوست خشک

 

عناصر:

روغن نباتی آووکادو – 10 میلی لیتر

روغن نباتی بادام شیرین – 10 میلی لیتر

روغن جوانه گندم – 10 میلی لیتر

 

بهترین روغن گیاهی برای چین و چروک پوست

 

بهترین روغن های گیاهی برای چین و چروک پوست و خطوط ریز معجزه می کنند، با شلی پوست مبارزه می کنند و روشنایی و طراوت را به چهره می بخشند. معروف ترین روغن های گیاهی ضد پیری روغن های گل رز، گل گاوزبان، گل مغربی و آرگان هستند.

 

بهترین اسانس ها برای چین و چروک پوست: چوب رز، چوب هو، رز اتو، کندر، زردچوبه، سیستوس

 

روغن آرگان اسپانیا

 

دستور العمل ساده – بازسازی کننده و صاف کننده روغن صورت رز و گل سرخ

 

عناصر:

روغن نباتی گل رز – 20 میلی لیتر

روغن آرگان – 10 میلی لیتر

اسانس گل سرخ – 3 قطره

 

بهترین روغن گیاهی برای جوش صورت

 

بهترین روغن گیاهی برای جوش صورت روغن های ماکادمیا و هسته انگور هستند. ما تمایل داریم پوست مستعد آکنه را به هر قیمتی خشک کنیم: اشتباه بزرگ! پوستی که عیوب دارد به نرمی زیادی نیاز دارد تا تعادل خود را به دست آورد.

 

لیپید چیست و چه کاربردی دارد بیشتر بخوانید: لیپید چیست و چه کاربردی دارد

با استفاده از روغن های گیاهی با خاصیت تصفیه کنندگی، التیام بخش و تنظیم کننده، با بافتی ظریف و نافذ، پوست مستعد آکنه طی چند هفته خلوص و تعادل خود را بازیابد. بهترین روغن‌های گیاهی ارگانیک برای پوست مستعد آکنه عبارتند از:

 

سیاهدانه یا زیره سیاه، ماکادمیا، فندق، هسته انگور، جوجوبا. این روغن ها به ترش خوردگی حساس نیستند و کودوژنیک نیستند.

 

روغن ماکادمیا

 

نکته: پوست مستعد آکنه با اسکار اثر بازسازی استثنایی در هنگام استفاده از روغن گل سرخ خواهد داشت. عصرها، به عنوان درمان شبانه، 2 یا 3 بار در هفته استفاده کنید.

 

بهترین اسانس ها برای پوست های مستعد آکنه و لکه دار: درخت چای، پالماروزا، فراگونیا، رزماری، اسطوخودوس ریز و سنبله، اسطوخودوس، مریم گلی، پتی گرین، گل شمعدانی رز

 

دستور العمل ساده – تصفیه کننده و متعادل کننده رطوبت صورت

 

عناصر:

روغن گیاهی سیاهدانه – 10 میلی لیتر

روغن نباتی فندق – 10 میلی لیتر

روغن گیاهی جوجوبا – 10 میلی لیتر

اسانس اسطوخودوس، درخت چای یا گل شمعدانی (بسته به عطر مورد علاقه شما) – 10 قطره

اسانس رزماری وربنون – 2 قطره

 

بهترین روغن گیاهی برای پوست حساس

 

بهترین روغن گیاهی برای پوست حساس روغن همیشه بهار و بادام شیرین هستند. اگر سفتی، ناراحتی، سوزش و قرمزی بخشی از برنامه روزانه شماست، روتین زیبایی خود را با روغن گیاهی ملایم و تسکین دهنده ساده کنید. مناسب‌ترین روغن‌های گیاهی همیشه بهار (ماسرات روغنی غنی از مواد ضدالتهابی)، بادام شیرین و گل گاوزبان هستند.

 

برای تسکین قرمزی و کوپروز، به روغن‌های گیاهی سبوس برنج ارگانیک و کالوفیلا اینوفیلا فکر کنید، غنی از مواد فعال تسکین‌دهنده و سیال‌کننده هستند که گردش خون را تقویت می‌کنند و با قرمزی منتشر مبارزه می‌کنند.

 

روغن های ضروری برای تسکین پوست های حساس: بابونه رومی، بابونه ماتریکاریا.

روغن های ضروری برای مبارزه با قرمزی و کوپروز: سیستوس، جاودانه، ماستیک.

 

روغن کالاندولا

 

دستور العمل ساده – سرم صورت تسکین دهنده برای پوست های ناراحت کننده

 

عناصر:

خیساندن روغنی کالاندولا – 10 میلی لیتر

روغن نباتی کالوفیلا اینوفیلا – 10 میلی لیتر

روغن گل گاوزبان ارگانیک – 10 میلی لیتر

برای اثر ضد قرمزی شدیدتر، 2 قطره اسانس سیستوس و 2 قطره اسانس جاودانه اضافه کنید.

 

بهترین روغن گیاهی برای تیرگی پوست

 

بهترین روغن گیاهی برای تیرگی پوست روغن گل رز و خولان دریایی هستند. برای مبارزه با تیرگی و داشتن چهره ای زیبا به صورت روزانه، به روغن های گیاهی غنی از کاروتنوئیدها و آنتی اکسیدان ها مانند روغن گیاهی خولان دریایی، ماسرات روغنی هویج، روغن گیاهی گل رز فکر کنید.

 

این روغن ها با رنگ زیبای نارنجی خود، پوست شما را در عین آماده سازی برای آفتاب روشن می کنند.

 

برای داشتن پوستی شاداب، چند قانون طلایی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید: خواب راحت، اجتناب از سیگار کشیدن، استراحت کردن، نفس عمیق کشیدن و شرکت در فعالیت بدنی!

 

آلودگی همچنین پوست ما را خفه می کند، بنابراین به خاطر داشته باشید که مرتباً با اسکراب های گیاهی لایه برداری کنید تا منافذ را باز کنید و سلول های مرده ای را که پوست را کدر می کنند از بین ببرید.

 

بهترین اسانس های ارگانیک برای پوست های کدر و لکه دار: هویج، گل شمعدانی، مرت، یلانگ یلانگ.

 

دستور العمل ساده- درخشش سالم و مایع صورت بازسازی کننده

 

عناصر:

ماسرات روغن هویج – 10 میلی لیتر

روغن گیاهی گل رز – 10 میلی لیتر

روغن گیاهی خولان دریایی – 10 میلی لیتر

 

به خواندن ادامه دهید:

بهترین روغن های گیاهی برای پخت و پز

9 روغن گیاهی برای مراقبت از پوست

بهترین روغن گیاهی برای رشد مو

 

منبع:

 

bioflore