9 روغن گیاهی برای مراقبت از پوست

9 روغن گیاهی برای مراقبت از پوست

9 روغن گیاهی برای مراقبت از پوست

 

  • روغن گیاهی برای رطوبت سریع و موثر: روغن زیتون
  • روغن گیاهی برای بازسازی پوست: روغن آرگان
  • روغن گیاهی تقریبا برای همه چیز: روغن جوجوبا
  • روغن گیاهی برای برای تیرگی پوست: روغن آووکادو
  • روغن گیاهی برای سفت شدن پوست: روغن دانه کدو تنبل
  • روغن گیاهی برای مبارزه با پیری زودرس پوست: روغن گل گاوزبان
  • روغن گیاهی برای پوست روشن و موهای درخشان: روغن کرچک
  • روغن گیاهی برای جلوگیری از چین و چروک پوست: روغن دانه گل رز
  • روغن گیاهی برای یک ماساژ ملایم: روغن بادام

 

 

روغن‌های گیاهی، که به عنوان روغن‌های حامل نیز شناخته می‌شوند، اغلب به عنوان ظرفی برای روغن‌های ضروری استفاده می‌شوند که نباید مستقیماً روی پوست مالیده شوند. فراتر از حقیقت باشید!

 

در اینجا فهرستی از 9 مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست توصیه شده ما برای افزودن به محصولات مراقبت از پوست یا استفاده مستقیم به عنوان بخشی از روال روزانه خود آورده شده است.

 

1.روغن گیاهی برای رطوبت سریع و موثر: روغن زیتون

 

برای رطوبت سریع و موثر: اولین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن زیتون است. اولین روغنی که در لیست ما ظاهر می شود یک ضروری آشپزخانه روزمره است. هیچ شکی در مورد فواید سلامتی مصرف چربی های ضروری سالم موجود در روغن زیتون وجود ندارد و همین امر در مورد استفاده مستقیم از روغن زیتون روی پوست نیز صدق می‌کند.

 

روغن زیتون

 

این روغن کلاسیک برای پوست خشک و ترک خورده آرنج، زانو، دست و پا است. خواص مغذی، نرم کننده و محافظت کننده روغن زیتون به خوبی شناخته شده است، اما همچنین یک ضد التهاب است و برای استفاده در ترکیبات روغنی که تحریکات پوستی، پوست آسیب دیده و خارش را کاهش می دهد، بسیار ارزشمند است.

 

اسکوالان، یکی از اجزای مهم روغن زیتون، به سرعت توسط پوست جذب می شود و ثابت شده است که به تنظیم سبوم کمک می کند.

 

2.روغن گیاهی برای بازسازی پوست: روغن آرگان

 

برای بازسازی پوست: دومین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن آرگان است. روغن آرگان محبوب ترین روغن در میان فرانسوی ها برای تغذیه پوست و مو است و قرن ها توسط قبیله بربر مورد استفاده قرار می گیرد. سرشار از اسید چرب ضروری گاما لینولئیک اسید (GLA) است که با تولید پروستاگلاندین ها به بدن کمک می کند تا التهاب را کاهش دهد.

 

روغن آرگان بازسازی پوست در قسمت بالای قفسه سینه و گردن را تقویت می کند، به خصوص هنگامی که با روغن GLA دیگری مانند روغن گل پامچال شب ترکیب شود.

 

3.روغن گیاهی تقریبا برای همه چیز: روغن جوجوبا

 

تقریبا برای همه چیز: سومین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن جوجوبا است. روغن جوجوبا یک روغن کلاسیک و بسیار محبوب برای طیف گسترده ای از کاربردها از روغن های ماساژ گرفته تا کرم های صورت و پک های مو است.

 

سرشار از امگا 9 است و به دلیل خاصیت محافظتی و قابلیت حفظ رطوبت، انتخاب خوبی برای محصولات مو و پوست است.

 

روغن جوجوبا

 

روغن جوجوبا با اکثر انواع پوست به خوبی کار می کند و معمولاً به عنوان روغن ماساژ استفاده می شود زیرا به آرامی جذب پوست می شود. این ماده آرایشی شیمیایی بسیار شبیه به سبوم، روغن طبیعی پوست ما دارد، و یک انتخاب عالی برای محصولات پوست مستعد آکنه است، زیرا به نرم کردن منافذ کمک می کند تا به حذف ناخالصی ها کمک کند.

 

4.روغن گیاهی برای برای تیرگی پوست: روغن آووکادو

 

برای تیرگی پوست: چهارمین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن آووکادو است. روغن آووکادو روغن دیگری است که به همان اندازه که در کابینت آشپزخانه شما شایسته است در روتین مراقبت از پوست شما جای بگیرد. روغن آووکادو با وجود رایحه خاکی متمایز و رنگ سبز تیره، روغنی ملایم با محتوای بالای ویتامین D است.

 

این بهترین انتخاب برای پوست های تیره است، به خصوص هنگامی که با کره شیا ارگانیک یا کره کاکائو ارگانیک در بالم لب و کره بدن ترکیب شود.

 

5.روغن گیاهی برای سفت شدن پوست: روغن دانه کدو تنبل

 

برای سفت شدن پوست: پنجمین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن دانه کدو تنبل است. روغن دانه کدو تنبل در مورد ویتامین ها، مواد معدنی، امگا و آنتی اکسیدان ها یک نیروگاه مطلق است.

 

حاوی مقادیر زیادی ویتامین A، بتاکاروتن، B2، B3، پتاسیم، منیزیم و مهمتر از همه روی است. همچنین سرشار از امگا 9، 6 و 3 است. محتوای بالای روی آن به این معنی است که برای محصولات لیفت کننده و سفت کننده صورت، گردن، سینه و بدن انتخاب اصلی است.

 

لیپید چیست و چه کاربردی دارد بیشتر بخوانید: لیپید چیست و چه کاربردی دارد

روغن دانه کدو تنبل همچنین به تشویق بازسازی سلول های پوست کمک می کند که به تسکین سوزش پوست و بهبود ظاهر اسکارهای آکنه کمک می کند.

 

6.روغن گیاهی برای مبارزه با پیری زودرس پوست: روغن گل گاوزبان

 

برای مبارزه با پیری زودرس پوست: ششمین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن گل گاوزبان است. روغن گل گاوزبان حاوی سطوح فوق العاده بالایی از GLA (گاما لینولنیک اسید) است.

 

همچنین در غلظت کمتری در روغن گل مغربی یافت می شود، GLA ماده ای است که بدن برای ایجاد پروستاگلاندین هایی که از خشکی، از دست دادن انعطاف پذیری و چین و چروک جلوگیری می کند، به آن نیاز دارد و همچنین به کاهش التهاب کمک می کند.

 

کمبود GLA همچنین باعث کاهش تحمل پوست در برابر نور خورشید و افزایش زمان بهبودی آن می شود. روغن گل گاوزبان را می توان در طیف وسیعی از محصولات از ضد پیری تا ضد آکنه استفاده کرد زیرا برای انواع پوست مناسب است.

 

7.روغن گیاهی برای پوست روشن و موهای درخشان: روغن کرچک

 

برای پوست روشن و موهای درخشان: هفتمین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن کرچک است. روغن کرچک روغنی بسیار غلیظ و سنگین است.

 

این روغن کاملاً منحصر به فرد است که یک روغن پاک کننده است – به جای اینکه مستقیماً در پوست جذب شود، روی سطح می نشیند و به بیرون کشیدن ناخالصی ها کمک می کند و کمک می کند تا پوست نه تنها تمیز شود، بلکه به طور باورنکردنی مرطوب شود.

 

روغن کرچک

 

به طور معمول روی ریشه موها و همچنین مژه ها و ابروها استفاده می شود زیرا فولیکول های مو را تقویت می کند و با انجام این کار می تواند به جلوگیری از ریزش مو کمک کند و به تحریک رشد مو کمک می کند.

 

8.روغن گیاهی برای جلوگیری از چین و چروک پوست: روغن دانه گل رز

 

برای جلوگیری از چین و چروک پوست: هشتمین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن دانه گل رز است.روغن دانه گل رز کاملاً خاص است زیرا تنها روغنی است که حاوی رتینوئیک اسید است که به عنوان ویتامین A نیز شناخته می شود.

 

به همین دلیل، این یک عنصر کلیدی در بسیاری از دستور العمل های ضد پیری است زیرا به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند.

 

این یک روغن عالی برای صورت می‌سازد، زیرا به سرعت جذب پوست می‌شود و هیچ گونه اثری از آن باقی نمی‌گذارد. روغن دانه گل رز در درمان انواع پوست از جمله پوست های چرب، منافذ بزرگ، مختلط و حتی حساس ترین پوست ها موثر است.

 

9.روغن گیاهی برای یک ماساژ ملایم: روغن بادام

 

برای یک ماساژ ملایم: نهمین مورد از روغن گیاهی برای مراقبت از پوست روغن بادام است. روغن بادام یک روغن بسیار ملایم است که برای اکثر انواع پوست به جز پوست های چرب یا منافذ بزرگ مناسب است.

 

این روغن به اندازه کافی ملایم است که در محصولات کودک استفاده شود، به خصوص زمانی که با روغن های ملایم دیگر مانند روغن هسته زردآلو یا روغن هسته هلو ترکیب شود، اما بیشتر به عنوان روغن ماساژ استفاده می شود زیرا بسیار آهسته مانند روغن جوجوبا جذب پوست می شود.

 

روغن بادام برای خارش پوست بسیار عالی است، به خصوص زمانی که با روغن های چوگان، کامفری، خار مریم و ریشه گل ختمی ترکیب شود.

 

روغن بادام تلخ
روغن بادام تلخ

 

به خواندن ادامه دهید:

بهترین روغن گیاهی برای رشد مو

بهترین روغن های گیاهی برای پوست

بهترین روغن های گیاهی برای پخت و پز

 

منبع:

aromantic